Niekonwencjonalne baterie łazienkowe. Odkryj nowy trend

bateria-kran

Baterie łazienkowe nie muszą być już synonimem nudy. Jeśli chcemy, aby nasza łazienka była oryginalna i zachwycała gości, warto zainwestować nie tylko w oryginalne wzory na ceramicznych płytkach czy efektowny dobór kolorów.   

Zamieńmy standardowe, powszechnie montowane baterie na… drewniane, a sami zobaczymy jak nasza łazienka zmieni się nie do poznania.

Niekonwencjonalne baterie łazienkowe czyli jakie?

Niekonwencjonalność baterii łazienkowych polegać może na ich różnych funkcjach i nietypowej budowie.

Spotkać możemy się zatem z bateriami łazienkowymi, pełniącymi jednocześnie funkcję baterii umywalkowej i bidetowej lub z bateriami stojącymi z wyciąganymi słuchawkami.

Istnieją baterie z obrotowymi wylewkami, z podwyższonym korpusem lub uruchamiane przez czujnik ruchu. Baterie wannowe wielotorowe i termostatyczne zachwycą gości nietypowymi kształtami czy zaskakującymi funkcjami, jednak warto zwrócić uwagę na prawdziwą nowość na rynku armatury, czyli łazienkowe baterie… drewniane.

Magia drewna

Drewniane baterie są funkcjonalne, a przede wszystkim dużo bardziej estetyczne aniżeli ich standardowe odpowiedniki. Warto dobrać do nich w łazience inne drewniane elementy, takie jak wiklinowe kosze czy dekoracyjne drobiazgi. Dzięki nim, stworzymy w łazience ciepły, przyjemny klimat, maksymalnie sprzyjający relaksowi i odpoczynkowi.

Omawiane produkty są produktami wyrabianymi ręcznie, z takich gatunków drewna jak:

  • dąb europejski
  • mahoń afrykański
  • orzech amerykański

Są odporne na wilgoć, zarysowania, uszkodzenia mechaniczne czy skutki szkodliwego promieniowania UV. Zainstalujemy je bez problemu zarówno przy wannie, jak i umywalce czy bidecie. Wyjątkowo okazale prezentować się będą pod prysznicem, zwłaszcza w połączeniu z przesuwnymi ścianami ze szkła w miejsce standardowej kabiny prysznicowej.

Drewniane baterie łazienkowe swoją wyjątkowość zawdzięczają także połączeniu dwóch pozornie niepasujących do siebie materiałów: drewna i mosiądzu. Tymczasem w duecie, dają oszałamiający efekt estetyczny.

Wróć