Jaki kran wybrać do młodzieżowej łazienki?

kran

Czym kierować się przy wyborze kranu?

Niezależnie od tego, czy musisz wybrać baterię do łazienki młodzieżowej, czy do łazienki dla dorosłych, warto pamiętać o kilku aspektach. Przede wszystkim należy zastanowić się nad rodzajem baterii, co uzależnione jest od sposobu poprowadzenia instalacji wodnej w łazience oraz typu umywalki. Do wyboru masz baterie stojące lub modele do zamontowania w ścianie. Jeśli umywalka jest mała, lepiej postawić na baterię z krótką wylewką. W przypadku dużej, szerokiej misy doskonale sprawdzi się bateria z wysokim korpusem i długą wylewką.

Kran do młodzieżowej łazienki

Bateria umywalkowa do młodzieżowej łazienki musi spełniać oczekiwania nastolatka, pasować do stylu, w jakim jest urządzona łazienka i być funkcjonalna. Najlepiej, jeśli będzie posiadać następujące cechy:

  • Nowoczesny i designerski styl – młodzieżowa łazienka musi być „na czasie”, czyli wpisywać się w aktualne trendy aranżacyjne. Obecnie najpopularniejsze są baterie drewniane oraz modele charakteryzujące się minimalistycznym designem.
  • Łatwość w utrzymaniu czystości – mało który nastolatek słynie z zamiłowania do sprzątania, więc aby kran nie psuł estetyki całej łazienki, powinien mieć gładką powierzchnię, którą w szybki i prosty sposób można doprowadzić do porządku.
  • Trwałość – bateria umywalkowa to sprzęt, który ma służyć przez lata, dlatego warto wybrać model od uznanego producenta, aby po pierwsze otrzymać kilkuletnią gwarancję, a po drugie cieszyć się bezawaryjnym użytkowaniem na długo.
  • Uniwersalny charakter – kran powinien pasować do ogólnej aranżacji młodzieżowej łazienki. Im bardziej uniwersalny będzie to model, tym łatwiej dopasuje się do stylu wnętrza.

Młodzieżowa łazienka lubi designerskie i funkcjonalne rozwiązania. Jest to ważne z punktu widzenia nastoletnich użytkowników, dlatego warto zadbać nawet o najdrobniejsze elementy. Odpowiednio dopasowany kran nie tylko zapewni komfortowe korzystanie z umywalki, ale również podkreśli nowoczesny styl wnętrza. 

Wróć