Drewniane baterie – cechy charakterystyczne.

bateria%20drewno

Baterie drewniane to produkt luksusowy. Wykonywane są ręcznie, z najwyższą starannością o każdy detal, ze specjalnie wyselekcjonowanych klas drewna. Te najpopularniejsze to baterie produkowane z najtrwalszych gatunków takich, jak: dąb europejski, mahoń afrykański i orzech amerykański, ale dostępne są również produkty z innych typów drewna sprowadzane na specjalne zamówienie klienta.

Każda drewniana bateria jest unikatowa ze względu na to, że podczas składania poszczególnych drewnianych elementów, kładzie się szczególny nacisk na dopasowanie ich pod względem rozmieszczenia słoi oraz kolorystyki. Powoli drewno przestaje już być egzotycznym widokiem w nowoczesnych łazienkach.

Jak powstają drewniane ozdobne baterie?

Baterie drewniane poddawane są specjalistycznemu procesowi obróbki, w którym drewno suszy się w celu całkowitego usunięcia z niego wilgoci.  Tak przygotowany surowiec podlega impregnacji i lakierowaniu techniką jachtową. Powstała w ten sposób bateria jest całkowicie odporna na wilgoć, zarysowania, uszkodzenia mechaniczne oraz promieniowanie UV.

Oczywiście wnętrze kranu wykonane jest z tradycyjnych materiałów, takich jak mosiądz, a drewno stanowi dla niego obudowę. Takie synergistyczne połączenie nowoczesności z tradycją daje niepowtarzalny i zapadający w pamięć efekt. Drewno jest ciepłe, a tym samym wpływa na poczucie komfortu jego użytkowników. Baterie drewniane są chętnie kupowane nie tylko do łazienek, ale i do kuchni, gdzie mogą być uzupełnieniem jedynej w swoim rodzaju aranżacji.

Green Home Design jest tak pewny jakości swoich produktów, że daje na nie pięcioletnią gwarancję, co powoduje, że baterie drewniane stanowią poważną konkurencję dla tradycyjnego wyposażenia ceramicznego łazienki. W ofercie firmy dostępne są baterie umywalkowe niskie i wysokie, wannowe, prysznicowe, bidetowe, termostatyczne i wolnostojące, które można dopasować do każdego charakteru pomieszczeń. Drewno dzięki swojej naturalności łączy z przyrodą i jak nic innego pozwala się odprężyć w zaciszu własnego domu.

Wróć