Artykuły

6 prostych sposobów aby Twoja łazienka wyglądała luksusowo.

Łazienka jest jednym z najbardziej kosztownych pomieszczeń w naszych mieszkaniach. Planując w niej remont musimy liczyć się z dużymi wydatkami. Czy na pewno?

Zobacz jak w prosty sposób sprawić by Twoja łazienka wyglądała na luksusową.


1

Praktycznie każda luksusowa łazienka posiada krzesło, fotel czy podłużna ławkę do siedzenia. Fotel wstawiony do łazienki nie tylko wygląda elegancko, ale jest też bardzo praktyczny. Dlaczego mamy robić pedicure siedząc na toalecie jeśli możemy mieć swój własny tron?

1


2

W najlepiej wyposażonych łazienkach spotkamy wiele pięknych, ozdobnych pojemników i słoiczków. Niektórzy z nas lubią jednak jak kosmetyki w łazience są pochowane. Spróbuje Was przekonać, aby było inaczej. Jedną z prostych i wypróbowanych sztuczek, aby łazienka wyglądała na luksusową jest ustawienie w łazience ozdobnych kubków, pojemników i pudełek. Mydło zamiast na zlewie włóż do naczynia, szczoteczkę do zębów do zdobnego kubka, a zestaw do pedicure do pięknego pudełka.

2


3

Stary lub wymięty dywanik łazienkowy to niezawodny sposób na to, aby Twoja łazienka wyglądała na zaniedbaną, jak najszybciej powinien być wymieniony. Właściciele najbardziej luksusowych łazienek poszli o krok dalej i zwykły łazienkowy dywanik zastąpili np. perskim dywanem. Zdobione pięknymi wzorami i kolorami dywany z pewnością dodadzą łazience osobowości i wyrafinowania.

3


4

Wielu z nas zadowala się standardowymi lustrami łazienkowymi. Jest to błąd. Wybierz zdobione lustro z charakterem, a Twoja łazienka zmieni się nie do poznania.

4


5

5. Bez podstawowych rzeczy, takich jak haczyki, wieszaczki łazienka może wyglądać niechlujnie, ponieważ ręczniki, szlafroki leżą w niej porozrzucane. Zadbaj o to by wyposażyć łazienkę w haczyk lub ozdobną obręcz na ręczniki, wieszak na szlafrok i ręczniki kąpielowe. Ma to ogromny wpływ na wygląd łazienki.

5


6

"Tapeta może być przytłaczającą i kosztowną pomyłką." Nie jest tak tania jak nowa mydelniczka, ale w porównaniu z płaceniem wykonawcy za zainstalowanie nowego prysznica i płytek, tapeta jest kusząca. Jeśli twoja przestrzeń łazienkowa potrzebuje odmiany, lub gdy potrzebujesz trochę czasu, zanim zmierzysz się z remontem, wydawanie niewielkich pieniędzy na wodoodporną tapetę na pewno się opłaci.

6

"Jest kilka rzeczy w życiu, które wprawiają nas w pozytywny nastrój, wyciszają i relaksują.  Wśród wielu przyjemności jakie daje nam współczesny świat  jedną z nich jest również poczucie bliskości z naturą. Na codzień zmagamy się z ogromna presja i natłokiem obowiązków. Gdy udaje się nam wyrwać chwilę dla siebie, znajdujemy czas na spacer po lesie, dotykamy drzew, oddychamy pełną piersią i nagle...czujemy spokój. Te emocje pokazują jak bardzo kontakt ze światem roślin i zwierząt jest nam potrzebny aby zdrowo funkcjonować. Jest to ukryta moc flory i fauny, przypominająca nam o naszym pierwotnym z nią połączeniu.

Zachowanie łączności z naturą w swoich czterech ścianach dzięki zastosowaniu naturalnych elementów pozwoli nam odprężyć się i poczuć wewnętrzny spokój. Możliwości jest wiele możemy użyć naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień czy  gliniane tynki. Dzięki zastosowaniu dużych przeszkleń oraz żywych roślin nasz dom stanie się o niebo bardziej przytulny od sterylnych białych wnętrz, które w żaden sposób nie nawiązują do natury. Czy nie byłoby pięknie budzić się każdego ranka dzięki promieniom słońca wpadającym przez nasze okna, po przetarciu oczu patrzeć na zielonego fikusa stojącego w rogu pokoju, poczuć pod stopami ciepło naturalnej deski? Jest to bez wątpienia marzenie niejednego z nas.

Nieco trudniej jest zbliżyć się do natury w obszarze łazienki, szczególnie wtedy, kiedy nie posiada ona okna. Nieliczne rośliny są w stanie przetrwać takie warunki. Niewiele naturalnych materiałów bez odpowiedniej obróbki zachowuje swoje właściwości w wilgotnych wnętrzach. Ratunkiem w tej sytuacji jest zastosowanie w łazience naturalnego drewna. Oklepanym już pomysłem jest użycie drewnianego blatu, czy dodatków  w postaci lamp lub innych elementów mebli. Intrygującym zabiegiem jest za to zastosowanie drewnianych baterii umywalkowych. Często spotykane i standardowo stosowane zimne,  metalowe baterie dodają nieco surowości do naszych wnętrz, dzięki zastosowaniu baterii drewnianych uda się nam uzyskać przytulny domowy charakter i zachować łączność z naturą.

Drewno doskonale łączy się z innymi elementami - w zasadzie niezależnie od materiału i koloru. Mamy wiele odcieni drewna, które jesteśmy w stanie dopasować właściwie do każdego wnętrza. Dlatego też detal w postaci drewnianej baterii umywalkowej czy prysznicowej podkreślić może w sposób niezwykle subtelny Twoje wnętrze dodając mu nieco uroku i ciepła. Tak samo dobrze wyglądać będzie przy czarnych płytkach, jak i przy białej ścianie, a także w połączeniu w ogromem innych barw.

Drewniany kran jak już wspomniałam można zastosować jako dodatek do całości, lub jako element dominujący i w tej wersji wygląda znakomicie. Przykładem może być pokazana biała łazienka, w której kontrastowymi elementami stał się kawałek drewnopodobnych kafli i baterie o pięknej sześciennej formie.

Jeszcze do niedawna drewniana bateria byłaby tylko wybujałą fantazją jednak dzięki produktom firmy Green Home Design marzenie ujrzało światło dzienne.

Oferta produktowa cechuje się przepięknym designem, wyważeniem smaku oraz sporą różnorodnością odcieni drewna, dzięki czemu trafi w gusta nawet najbardziej wybrednych miłośników pięknych przedmiotów. Według nas drewniane baterie bezsprzecznie możemy uznać za odkrycie tego sezonu. Z powodzeniem stosujemy je we własnych projektach i Tobie także polecamy sprawdzenie czy drewniana bateria nie odkryje uroków Twojego pomieszczenia."

Katarzyna Borkowska

www.totius-studio.com