Wanna czy prysznic - na co zdecydować się w eleganckiej łazience?

wanna-lazienka

Podczas wykańczania łazienki często dochodzimy do momentu, w którym nie wiemy czy lepiej jest zainwestować w wannę, czy też w prysznic. W zależności od naszych potrzeb oraz metrażu pomieszczenia możemy zdecydować się na jedno bądź też drugie rozwiązanie. Zarówno wanna, jak i prysznic mają swoje zalety, dlatego wybór może nie być prosty. Warto więc poznać korzyści wynikające z obu tych rozwiązań i zalety zakupu prysznica lub wanny.

Zalety wynikające z inwestycji w wannę

Wanna jest marzeniem wielu ludzi. Pozwala ona bowiem po ciężkim dniu zrelaksować się w ciepłej, przyjemnej dla ciała wodzie z dodatkiem różnego typu olejów bądź płynów do kąpieli, które tworzą dużą pianę. Wanna niewątpliwie pasuje do eleganckich łazienek. Wanny występują bowiem w wielu różnych kształtach oraz stylach, dlatego też dobrze sprawdzą się zarówno do nowoczesnych, jak i do klasycznych łazienek. Wanny są szczególnie polecane w większych łazienkach, ponieważ zajmują one zazwyczaj więcej miejsca niż standardowe prysznice.

Korzyści z inwestycji w prysznic

Do eleganckiej łazienki dobrym rozwiązaniem może być również prysznic. Wydawać by się mogło, że prysznice nie kojarzą się z eleganckimi, modernistycznymi wnętrzami, gdyż jest to domena wanien. Jednak obecnie na rynku znaleźć możemy wiele różnych typów pryszniców, które prezentują się bardzo dobrze w eleganckich łazienkach. Obecnie bardzo dużą popularnością cechują się tak zwane modele „walk-in”, które nie posiadają brodzika. Oznacza to, że woda spływa po płytkach podłogowych wprost do odpływu. Zazwyczaj tego typu modele posiadają dużą przeszkloną szybę, dzięki czemu przestrzeń pod prysznicem jest dużo większa niż w standardowych, narożnych prysznicach. By dodać elegancji kabinie prysznicowej, warto zamienić zwykłą, metalową baterię prysznicową na baterię drewnianą z delikatnymi metalowymi elementami. Prysznic jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które lubią szybkie, orzeźwiające kąpiele pod strumieniem bieżącej wody, zamiast wylegiwania się w wannie pełnej wody.

Wróć