Modne krany to drewniane krany

drewniany-kran-32a8d6fd

Drewno jako element wykończenia i dekoracji wnętrz coraz częściej znajdziemy nie tylko w kuchniach, salonach i sypialniach, lecz także w pomieszczeniach, które mniej się z nim kojarzą, takich jak na przykład łazienki.

Jeśli chciałbyś zastąpić tradycyjne krany nowoczesną, luksusową armaturą, która będzie zarazem funkcjonalna i estetyczna, nadszedł czas na zainstalowanie w łazience i kuchni drewnianych kranów.

Drewniane, czyli jakie?

Jakiego drewna używa się do produkcji kranów drewnianych?

Do produkcji kranów drewnianych używa się wyłącznie wysokiej jakości drewna: dębu europejskiego, mahoniu afrykańskiego i orzecha amerykańskiego. Wykonywane są ręcznie, z olbrzymią precyzją i dbałością o każdy detal.

Są także niezwykle funkcjonalne, komfortowe i poręczne w użyciu.  

Chociaż najlepiej sprawdzą się w tradycyjnych, rustykalnych aranżacjach, gdzie, otaczane przez inne drewniane elementy, stworzą idealnie zakomponowaną całość, równie dobrze wyglądać będą w aranżacjach nowoczesnych. Skontrastowane z metalowymi lub mosiężnymi elementami, doskonale wyróżniać się będą na ich tle.    

Dlaczego warto zainstalować krany drewniane?    

Drewniane krany swoją popularność zawdzięczają unikalnym właściwościom. Są:

  • odporne na wilgoć
  • odporne na zarysowania
  • odporne na uszkodzenia mechaniczne
  • odporna na promienie UV.

Ponadto mogą być zamontowane zarówno w kuchni, jak i w łazience: przy wannie, umywalce lub bidecie.

Takie rozwiązanie szczególnie polecane jest osobom, ceniącym sobie naturę oraz ekologiczne rozwiązania. Jeśli w naszym mieszkaniu znajduje się duża ilość kwiatów, elementów bambusowych, ratanowych czy wykonanych z wikliny, omawianego rodzaju krany doskonale wkomponują się w otoczenie, naturalnie stając się jego częścią.

Producent omawianego rodzaju armatury daje na drewniane krany aż pięcioletnią gwarancję, świadcząc tym samym, że krany te są nie tylko eleganckie i efektowne, ale przede wszystkim solidne i trwałe. Warto w nie zainwestować.  

Wróć