Jaki kran wybrać do umywalki?

Designerski kran

Co wpływa na komfortowe użytkowanie?

Bateria, którą montujemy w łazience powinna być funkcjonalna, a dodatkowo ma za zadanie tworzyć spójną kompozycję z umywalką. Przed wyborem kranu należy dowiedzieć się jakie wymiary ma misa. Dzięki tej informacji będziemy mogli dobrać odpowiednią wysokość kranu.  

Styl wpływa na wybór baterii, dlatego na rynku możemy dostać produkty zarówno proste w swojej formie, jak i połączone z kilku faktur i materiałów. Do łazienki w stylu modern warto wybrać kran w kolorze czarnym lub matowego chromu. Z kolei, gdy jest to styl eko, warto wybrać baterię zawierającą elementy drewniane. 

Materiał, z jakiego został wykonany kran do umywalki jest kluczowy, ponieważ niektóre powłoki (w szczególności te połyskujące) nawet po wyczyszczeniu mają odciśnięte np. ślady palców. Przydatne mogą być baterie z perlatorem oszczędnościowym, które pozwalają zminimalizować zużycie wody. Wybranie odpowiedniej wysokości baterii to podstawa - zbyt niska uniemożliwi swobodne operowanie dłońmi pod kranem, a zbyt wysoka będzie rozpryskiwać wodę na boki. 

 

Wybór doceniany przez lata

Gdy zostanie podjęta odpowiednia decyzja, używanie umywalki z pewnością będzie należało do przyjemnych czynności. Nawet zwykły kran potrafi odmienić łazienkę i nadać jej charakterystycznego wyglądu. Liczy się aspekt wizualny, ale również funkcjonalny. Dzięki połączeniu tych dwóch czynników, bateria będzie dobrze służyć i cieszyć oko przez wiele lat.

Wróć