Drewniane wykończenia w łazience - modnie i luksusowo.

drewno-lazienka

Drewno to bliskość natury, dlatego chętnie wykorzystujemy je w domu. Drewniane podłogi, meble, drzwi, okna i inne elementy wystroju to coś, co nadaje pomieszczeniom niepowtarzalny charakter i wyjątkowe ciepło. Dlaczego więc nie wykorzystać drewna w łazience? Mimo że wydaje się to rozwiązaniem dość ryzykownym, to drewno zabezpieczone w prawidłowy sposób staje się odporne na wilgoć, która mogłaby naruszać strukturę baterii czy przyczynić się do pęcznienia desek. Technologia obróbki produktów drewnianych jest już na tyle zaawansowana, że trwałość tych elementów wystroju jest konkurencyjna w stosunku do klasycznego ceramicznego wykończenia. Drewno łazienkowe jest synonimem nowoczesnego designu, funkcjonalności i luksusu, który wprowadzamy do naszego mieszkania, nadając mu unikatowy charakter.

Dlaczego drewno jest takie odporne?

Drewno stosowane w łazience jest całkowicie odporne na pochłanianie wilgoci, ponieważ poddawane jest procesom obróbki i impregnacji takim samym jak drewno wykorzystywane do produkcji jachtów. Ponadto pokrywa się je grubą warstwą lakieru, który nie tylko nadaje drewnianym przedmiotom wyjątkowy połysk, ale i poprawia parametry wytrzymałościowe. Drewniane baterie nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Wystarczy wilgotna ściereczka do przecierania zabrudzonych powierzchni, a osad z kamienia można efektywnie usuwać, wykorzystując zwykły ocet.

Nowoczesność i styl

Baterie drewniane polecamy osobom, które chcą zaaranżować przestrzeń własnego mieszkania w sposób niepowtarzalny i jednocześnie komfortowy. Drewniane baterie to produkt jedyny w swoim rodzaju i pożądany. Nie można odmówić mu charakteru i ciepła, którym przesyca łazienkę. Eleganckie, praktyczne, elementy drewniane wprowadzają do pomieszczenia pozytywny nastrój i dobrze komponują się z nowoczesnymi elementami wyposażenia.

Różne gatunki drewna cechują się odmienną kolorystyką, ułożeniem słojów i twardością, co powoduje, że łazienki drewniane są niepowtarzalne. Nie ma dwóch takich samych baterii łazienkowych, dzięki czemu drewno wpływa na niepowtarzalną aranżację przestrzeni, którą ciężko skopiować. To z pewnością produkt dla osób ceniących sobie indywidualność i unikatowość rozwiązań.

Wróć